Pages

Tuesday, 14 May 2024

Menton

Viimase peatusena plaanisime Mentoni linnakest, mis on kohe Itaalia piiri ääres. Seega on see korralik segu itaalia ja prantsuse stiilist. Linnake on tuntud oma veebruaris toimuva sidrunifestivali poolest.

Kirjeldab väga hästi minu emotsiooni turistidest täis rongis seismisest


Ilmateade muidu lubas täielikult pilvist ilma, aga pilve läks alles siis kui meie võtsime suuna tagasi Nizzasse!

Tuli välja, et just sel päeval kui meil ujukad koju jäid, oli soe vesi! Ostsin endale uue trikoo ja tegin ühe sulpsu enne kojuminekut.








Hästi ilusa vaatega surnuaed oli!





Kirikusse ei julgenud sisse astuda, ristimine toimus ja pühapäev oli






Linnale kohased sidrunitega suveniirid. Võibolla kunagi isegi ostame koju.

Itaaliapärases restos kuuldi muidugi meid valesti ja toodi poole rohkem veini kui tarvis. 


Peale sööki võtsimegi suuna tagasi Nizzasse. Rongis vähemalt sai istuda, sest Mentoni pool nii palju ei liigu turistimasse.

Lennuki peale pidime hommikul jõudma kella kuueks! Kartes, et tegu on suure lennujaamaga läksime tublisti 1h 40 minutit varem. Tuli välja, et sellel kellaajal oli lennujaam täiesti tühi ja oleks võinud veel kenasti pool tundi magada.




Nizza

Olime Nizzas kokku tegelikult ainult 3 õhtut ja suur osa jäi avastamata. Küll aga leidsime, et tegu on kena linnaga. Rahvast on päris palju, suur osa loomulikult turistid. 

Restoranide ees olid loomulikult igal pool järjekorrad, sest tegemist oli nädalavahetusega. Lõpuks sattusime ühe imehea kreeka söögikoha peale.



Teise õhtusöögiga proovisime kohalikku Soccat! Kikerhernepannkook põhimõtteliselt.


Viimasel päeval käisime lõpuks ära ka lossimäel. Tegelikult viib sinna ka tasuta lift, aga see on avatud kuni 17.45 ja kunagi ei jõudnud õigeks ajaks linna. Nii et läksime ikka jala ja pitsa näpus oma vaadet nautima.













Veel lõbus fakt, me ööbisime väga heas asukohas ehk kohe vanalinna kõrval. Küll aga jõudsime reisi ajaks ära unustada, et tegu oli ilma liftita maja 5. korrusega. Kohvrit tassiv P ei olnud õnnelik.

Nizza ümbrus

Rendiauto andsime raske südamega lennujaama tagasi, sest Nizza ümbruses soovitatakse liigelda ühistranspordiga. Kuna meie reis jäi tööürituse tõttu plaanitust lühemaks, siis otsustasime üldse ühe tuuri kasuks, vist oli see. Eesmärk oli lühikese aja jooksul võimalikult palju näha, et teaks kuhu tulevikus uuesti minna. Niisiis tuldi meile musta minibussiga hommikul apartmendi ette järgi ja viidi erinevatesse linnadesse: Monaco, Eze, Cannes, Saint-Paul-de Vence ning vaateplatvormid seal vahel.

Bussi istudes selgitas meie autojuht, et seoses erinevate üritustega oli vaja tuuri kava ümber teha. Nimelt toimub Monacos ralli ja linna peale 10.30 siseneda ei tohi. Lisaks leiab mai lõpus aset Cannes'i filmifestival ja ka seal ei läinud asjad plaanipäraselt.

Vaade Villefranche-sur-Mer'ile

Järgmine peatus oligi Monaco. Üle linna (riigi?) oli kuulda vormelimüra.



Cathédrale de Monaco
Cathédrale de Monaco


Ralli!



Ootan kannatlikult vahtkonna vahetust, mida loomulikult ei toimu ralli tõttu
Järgmine peatus oli Eze parfümeeria ja Eze vanalinn. Fragonardi parfümeeria teeb külalistele tasuta tuure, eesmärgiga muidugi head müüki teha. Usun, et see neil müügikampaaniana toimibki, aga ka niisama kuulata oli põnev. Sain ka teada, et nende selle aasta lill on sirel! Sireli teeb eriliseks ka see, et puhast sireliaroomi toota on väga keeruline, see on niiöelda "vaikiv lill" ja tema aroomi saab ainult sünteetiliselt järgi toota. Nad olid seda ka imeliselt teinud - tõesti tundsin pudelist päris sireli lõhna!


Eze linnake ise oli päris ülerahvastatud ja peale Provence piirkonda oli see meie jaoks veidi väsitav. Eze asub väga lähedal Nizzale ja pole ka ime, et kõik turistid korra siit läbi käivad.


Järgmisena tegime punase vaiba peatuse Cannes linnas. Loomulikult me ei näinud punast vaipa, sest see oli tuleva filmifestivaliga seoses ära viidud. 


Viimane ja meie lemmik peatus oli Saint-Paul-de Vence. On võimalik, et see oli terve reisi peale meie lemmik küla. See on tuntud kui kunstnike linn, sest mitmed kunstnikud on siin pesitsenud ja kunsti teinud. Ka praegu on see täis kunstigaleriisid!
Esimese asjana nägime üldse söögikohta, mille ees oli Pentanqi väljak. See mäng on siin riigis au sees, ka meie eelmises majutuses oli basseini kõrval eraldi väljak selleks.













Kodudel olid linnale kohased kunstilised postkastid!