Friday, 23 June 2017

Kõik teed viivad Itaaliasse

Teen siia blogisse üle pika aja postituse, seekord aga väga teistmoodi. Nimelt saab sellest platvormist mõneks ajaks minu reisiblogi. Eeldatavasti rohkem pilte ja vähem juttu, aga eks näis. Reisi jooksul läbin nelja riiki: Itaalia, Horvaatia, Sloveenia ja Austria. Kuus nädalat ja käsipagas. Wish me luck.

20. juunil alustasime oma teekonda viieliikmelise seltskonnaga Milaanosse. Nagu ikka ootas meid ees varajane lend ja sinna otsa veel transfeer ja veidike ekslemist. Veetsime päeva mööda linna venides, vahepeal tegime ka väikse pitsapeatuse. Kokku 25811 sammu ja viis väga väsinud nägu.

Mõned telefoniga tehtud klõpsud Milaanost:Osa Sardiinia seltskonnast
Vaatamisväärsus jäi tegelikult teisele poole


Järgmisel hommikul võtsime suuna teise lennujaama ja sõitsime Sardiiniasse. Lennujaama autorendis saime oodata ja pankadega palju vestlusi maha pidada. Paar tundi hiljem oli auto käes ja meid ootas mitu tundi kestev sõit teisele poole saart. Kas see oli seda väärt? Jah! Meie esimene kodu oli väikeses külas nimega Baunei. Miskipärast on selle sümbol ratas, üritan varsti välja uurida miks... Igatahes olid seal igal pool (enamasti roosad) rattad. Meie apartment oli suur ja kahe rõduga, fantast vaade kauba peale. Mida veel elult tahta?

Juhile tuleb ka puhkust anda

Lõunapaus. Bon appetito!


Telefoni kvaliteet, aga käime katuseid mööda

Väikesed tänavad on reisides mu üks nõrkusi ja meie külas neid leidus :)


Update: rattad sümboliseerivad selle aasta 6. mail aset leidnud rattavõistlust. See toimus nimelt 100. korda ja läbis tervet Itaaliat, k.a. Bauneid. Võitja kannab roosat särki ja sellest ka roosa ratta sümbol iga kolmanda inimese hoovis.


Kui kõik muu on kinni, siis gelatot ikka saabFailide blogisse laadimine võtab keskmiselt 2 ja pool päeva, seega postitused siin riigis ei hakka vist olema kõige sagedam nähtus. Postitamise ajaks on jõudnud kätte kolmas päev 42st, mis muuseas on ka jaanipäev. Peab mõtlema välja erilise viisi, kuidas seda Itaalias tähistada. Grillvorstid  salaami, lõke  → päike, kartulid  → pasta?

Homme ootab meid juba järgmine peatus ja uus kodu, Torre Dei Corsari.

Ciao!


No comments:

Post a Comment