Galwayst ära minemine oli meile mõlemale vastumeelne. See oli optimaalse suurusega linna baasiks ja majutus oli väga meeldiv. Muidugi tähendas pealinna minek ka, et puhkus hakkab läbi saama. Teel pealinna tegime peatuse Athlone linnas, mis on tuttav P-le kunagisest seiklusest.
Edasi kulgesime Dublinisse, kus andsime ära oma rendiauto. Dublin on kindlasti täiesti teine tera, pealinnale kohaselt on rahvast palju, kodutust ja tänavad räpasemad. Kui enamustes seni külastatud väikelinnades oli uhkusega väljas sildid "tidy town" ehk eri aastatel välja antud puhtaima linna tiitlid, siis Dublinil sellele kindlasti lootust pole.
Ööbisime Trinity College ühikas, mida suvisel ajal kasutatakse turistide majutamiseks. Kompleks ise on väga populaarne vaatamisväärsus tänu ajaloolistele hoonetele. Algselt olime broneerinud teise majutuse, aga P meenutas härdusega, kuidas 10 aastat tagasi olid parimad kohtumised ja tutvumised just hostelites. Ühikatoad olid kas privaatse vannitoa ja ühisköögiga või 2-3 toa peale jagatud ühisaladega. Valisime viimase, aga juhuse tahtel oli kogu kompleks terve nädalavahetuse ainult meie päralt. Majutusega käisid kaasas ka tualetitarbed, rätikud, kohv-tee ehk kõik mida ühikamajutuselt ei oodanud.
Täitsa ühikas |
Dublinis kasutasime Dublin passi ja käisime klassikalistes turistikohtades. Sealhulgas Guinnessi tehases, Teelingu ja Jamesoni viskitehaste tuuridel.
EPIC on üks uuemaid muuseume, väga interaktiivne ja seal võiks vist tunde veeta. Kusjuures selle piletiga saabki 10 päeva jooksul korduvalt külastada.
14 Henrietta Street on ainult tuuridega külastatav muuseum, mis jutustab ühe maja lugu. Majas elas hiilgeaegadel 1 suur pere, näljaajal 100 inimest. Väga informatiivne ja emotsionaalne kogemus.
Dublin castle oli väga teistmoodi kui me ette kujutasime.
Paljud turistikad jäid kindlasti nägemata, aga tegime endale järeldused tulevikuks.
St Patricku kiriku vaatasime ainult väljast ära, sisse ei jõudnud |
Edasi ootas meid väga varane lend. Kuna 100% klappivat bussi ei läinud olime lennujaamas 2.5h enne. Ryanairi lennud olid vapustavalt täpsed, aga ikka pidi igal pool sabas kogu aeg ootama. Armas Ryanair ka sättis meid mõlemal lennul täiesti eri lennuki otstesse istuma. Õnneks keegi saatusekaaslane avaldas soovi kohti vahetada ja vähemalt pool tagasilendu saime kõrvuti sõita.
Parim hetk: väga positiivne üllatus Trinity College ruumidesse saabudes
No comments:
Post a Comment